Както казва Коко Шанел хубавият парфюм уведомява за появата на една жена и напомня за нея след като си е тръгнала … Само една истинска жена знае как да съблазнява няколко секунди преди да се появи именно с помощта на нейният парфюм, който се носи във въздуха. И от това какъв е той зависи дали мъжът насреща ще се заинтересува от самата нея. Парфюмерийните компании обаче гледат на този въпрос по-различно. Според изследванията 10% от жените използват парфюм за да съблазнят на противоположният пол а 25% си купуват такъв с цел аромотерапия.
В действителност има смисъл в това защото качествените парфюми могат сериозно да повлияят на настроението и самочувствието на една дама. Правилният парфюм може да ви придаде увереност, да ви накара да се успокоите или просто да ви донесе радост. Но за съжаление цели 65% от жените не могат да изберат правилният парфюм нито за себе си нито за да изкушат един мъж.
Известно е че изкуството на съблазняването е нещо много тънко и не трябва да се пренебрегва властта, която дават ароматите. Защото при първата среща на лунна светлина особенно влияние би изиграл именно парфюмът, който носите.
Парфюмът се появява отдавна но с неговото развитие той се развива и сега има три стадия на обоняние.
- Начален – прелюдия на аромата
- Основен – където се усеща очарователната му сила
- Остатъчен –пътечката от миризма
Важно е правилно да използвате един парфюм, защото неправилната употреба няма да постигне желаният ефект. Ето и въпросните 10 правила:
- Ползване със спрей. Не трябва да се къпете в парфюма. Трябва да се сложи съвсем малко – едва няколко капки. Във въздуха концентрацията на пари също има лимит. Иначе рискувате една приятна миризма да се привърне в дразнител.
- Правилно нанасяне на кожата. Парфюмът се нанася винаги върху чиста кожа и никога когато сте ядосан. Това касае и косите ви също.Няколко капки зад ушите, зад коленете, на извивките на лактите където те пулсират и 1-2 капки на ключицата ви. Ако парфюмът дразни кожата ви го нанесете върху вътрешните ви дрехи.
- Правилно прилагане върху тъканта. Много бързо се губи миризмата поставена върху полиестър или коприна, но прекрасно се съхранява и разпространява върху различни кожни изделия като плюш, вълнени платове и други подобни. Ако искате да сте облечени в парфюмерийно облекло послушайте този съвет.
- Специалните случаи. Не е необходимо да слагате много парфюм когато сте на изискана вечеря или обяд в ресторант. Достатъчно са няколко капки върху роклята и шията ви.
- Не смесвайте. Ароматите са много, но не всички си хармонизират. Някои аромати ги има и в декоративната козметика като червилата и кремовете за лице например. Имайте пред вид това. Най-добре избирайте козметика без мирис а продуктите за лична хигиена да са от една линия каквато е и парфюма.
- Следвайте сезоните. Повечето аромати се ползват през лятото или през зимата. В топлото време не трябва аромата да е прекалено преситен за това е по-добре да изберете по-леки аромати.
- В хармония с облеклото. Малко жени обръщат внимание на това. Но аромата трябва да съотвества на облеклото. Така например дънките не си пасват добре с един ориенталски аромат а по-скоро лек полупрозрачен такъв. Светлите рокли като белите вървят със парфюм на основа на жасмин и роза а за черното трябват по-строги нюанси.
- Избягване на силни миризми. В никакъв случай не използвайте груби и натрапчиви миризми, когато отивате на кино, театър, ви предстои дълго пътуване или отивате на работа. Силните парфюми пък, не са подходящи за нощни клюбове или танци.
- Много зависи и от времето. В горещината както споменахме не трябва да ползваме остар аромат със силна миризма. Ако сте на почивка близо до река или езеро аромата на билките, цветята и летният бриз също оказват влияние на силните миризми и не само тях.
- Ароматното облекло. Имайте пред вид че някои алкохоли могат да увредят тъканите, за това използвайте специални сухи парфюми. Тях може да ги пуснете в пералнята или да ги провесите в килера напоени в любимият ви парфюм.